FESTIWAL SZTUKI AKTORSKIEJ W RAWICZU

dodane: 2016-11-18 14:42:25 ostatnia zmiana: 2017-01-23 03:29:56

W Rawiczu odbywa się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Aktorskiej.

W teatralnym świecie często imponujących reżyserskimi pomysłami inscenizacji, próbuje zaistnieć aktor - bardzo często ze wspaniałymi efektami. Coraz częściej wspomagany mikroportem, efektami świetlnymi i muzycznymi i nie ma w tym nic złego. Istnieją jednak przedstawienia skromniejsze inscenizacyjnie. Niezbyt często dziś zapraszane na teatralne festiwale, wstydliwie "upchnięte" na małych scenach instytucjonalnych teatrów, ale przede wszystkim "zbudowane na aktorze". W nich aktorzy nie mogą liczyć na podpórkę techniki teatralnej. Budują spektakl (wraz z realizatorami) głównie za pomocą własnego warsztatu.

Dla tych przedstawień powstał ten festiwal. Skromny i dlatego siedem wydarzeń tej edycji tworzą spektakle najwyżej dwuosobowe (i jeden recital). Program tegorocznego festiwalu został skompilowany tak, że w konkursowe szranki stają tylko kobiety, więc festiwal ma podtytuł "Aktorka". Podczas gali rozstrzygającej całość (będącej również obchodami 70-tej rocznicy powstania Domu Kultury w Rawiczu, głównego organizatora festiwalu) wystąpią jednak mężczyźni plus jedna rodzynka - Krystyna Sienkiewicz.

Jurorami festiwalu będą widzowie, mieszkańcy niedużego miasta Rawicz, którzy lubią słyszeć i rozumieć aktora (w trudnej akustycznie sali teatralnej) i wychodzić po spektaklu mądrzejsi o spotkanie z nową historią i opowiadającymi historię zawodowcami. Przygotowywany jest już program kolejnej edycji, podczas której oceniani będą aktorzy.
 
Dodaj komentarz
nick
e-mail
treść
 
Blogi
Designed by: http://www.ourecohouse.info/
x